Jdi na obsah Jdi na menu
 


Reiki příběhy z praxe

 

Jak jsem se dostala k Reiki

Díky Kájo a Jani.
Bylo to někdy v dubnu letošního roku, co jsem se rozhodla zatelefonovat do TV a oslovit Janku Skálovou, tato báječná žena mi hned na úvod řekla, že jsem rodilá kartářka a že se určitě uvidíme osobně. Druhý den jsem nelenila a vyhledala na ni kontakt, ozval se mi energický usměvavý hlas naší Jaňulky a následující týden jsem už jela směr její "úřadovna". Začaly jsme si povídat, že když dělám výklad karet, natahuji tu špatnou energii z lidí do sebe a nemůžu se jí zbavit. Při další návštěvě mi Janička říká: " Hele, pojď, o víkendu tu bude seminář REIKI a přijede i další mistr Karel Háněl, v té době jsem absolutně neměla tušení, kdo je to a hlavně, co je to REIKI. Probíhal krásný den s Janičkou, Karlem a dalšími zájemci o zasvěcení do REIKI. Zasvěcení probíhalo dva dny a byly to jedny z nejpříjemnějších dní za poslední dobu, kdy jsem se cítila mezi svými a bylo fakt fajn.
Večer, jsem po dokončení zasvěcení do REIKI, jela domů autem, upozorňuji, poslední cigaretu jsem kouříla tak před půl hodinou.Telefonuji s mojí maminkou a vykašlala jsem dým, najednou mám pocit, že se mnou někdo a nebo něco cestuje, že je to v nohou spolujezdce, ale ja byla v autě sama. Prudce se ochladilo a já se cítila tak nějak zvláštně, běhal mi mráz po zádech a odpojil se mi i telefon. Něchtěla jsem si připustit tu myšlenku, že tu skutečně se mnou něco je, tak znovu vytáčím číslo na maminku, ale telefon se nespojuje, chyba sítě, zkouším znovu, zase to samé, nic!!! Už se zlobím a říkám: "TY, KDO JSI TU SE MNOU, CHCI SI ZAVOLAT!!!!" Po chvíli znovu mačkám tlačítko na vytáčení a hovor se konečně spojuje. Upozorňuji, celou dobu jsem měla plný signál a i LTE.
Od této chvíle jsem už nikdy neměla pocit, že je někdo se mnou.
(cca před 3 měsíci mi kamárdka tvrdila, že na mě vidí stín, jak kdyby se mnou někdo nebo něco chodilo, tak jsem ho asi vykašlala konečně ven)
PO ZASVĚCENÍ DO REIKI SE MI ZAČALO DAŘIT, CÍTÍM SE POD VEDENÍM NĚČEHO, CO MI DÁVÁ SMYSL A MÁM POCIT OCHRANY - KDYŽ DĚLÁM KARTY, V MOMENT, KDY OPĚT SKLÁDÁM BALÍČEK DOHROMADY A KONČÍM VÝKLAD, UKONČUJI I SPOJENÍ S TÍM DANÝM ČLOVĚKEM
DÁLE JSEM ZAČALA I POUŽÍVAT REIKI NA LÉČENÍ MÝCH PŘÁTEL A RODINY A MÁ SKVĚLÝ EFEKT, JSEM RÁDA, ŽE MŮŽU POMOCI!!!
DĚKUJI

                                                                                       Denisa R.

 

Po rozchodu

Dá se říct, že od října šel můj zdravotní stav dolů co se týče psychiky a objevil se i zdravotní problém a to ten že se mi klepala pravá ruka a nejvíc když byla v klidu. Musela jsem podstoupit tři vyšetření. Přišlo se na to , že je to psychogení. Od října sem byla na prášcích na nervy. Nejhorší období přišlo po Novém roce, když sem se rozešla z přítelem..Nemohla jsem to ustát přestala jsem jíst váha šla dolů a tak prostě jsem to nebyla já. Jednoho dne jsem navštívila holky v práci a byl mezi nimi i Karel a viděl jak na tom sem a slyšel, že beru prášky na nervy a ještě k tomu nějaké minerály na srdce.
O pár dní později mi napsal : ,, Ahoj, stav se na Reiki, to ti pomůže, mám odzkoušeno." Tak jsem si říkala, že to zkusím. Vysvětlil mi o co jde a tak. Pak když sem od něj odjížděla říkal mi ať zkusím nebrat antidepresiva a to bylo 16.1.2015. Myslela jsem si, že to nezvládnu. Ráno jsem ale vstala a říkala si že to opravdu zkusím bez nich a bylo mi líp, ale ještě sem si nebyla úplně jistá. Párkrát sem u něj ještě na Reiki byla, ale prášky sem opravdu brala naposled 16.1. od té doby ne a jak jsme takhle jednou seděli a povídali si zeptal se mě na ruku. Na tu co se mi klepala, natáhla sem ji před sebe a zjistila, že se mi přestala klepat. Po každé návštěvě u něj mi bylo líp a jsem ráda, že mi pomohl a za to mu patří velký Dík. Opravdu ti moc Děkuji !!

                                                                                      Iva Z.

HENOCH - SCHÖNLEINOVA PURPURA

Mé dcerce (7 let) jednou v neděli zničeho nic otekly nohy a udělaly se jí modřiny. Jeli jsme s ní do Litomyšlské nemocnice a po vyšetření nás ihned transportovali do Pardubic. Tam nám řekli, že se už s touto nemocí setkali, že je vzácná a postihuje asi 15-20 dětí ze 100 000. Doktoři nám oznámili diagnózu  Henoch - Schönleinova Purpura. Je to nemoc při které cévy ve spodní polovině těla začnou propouštět krev. Objevují se hematomy a nohy otekly a nabyly objem asi 2x. Dále nám oznámili, že hospitalizace bude trvat 4-6 týdnů.
Začli jsme dcerku Reikovat, já protože jsem měl v té době pouze 1. stupeň Reiki tak jsem ji Reikoval pouze při návštěvách, dále mi pomohli můj kamarád Karel, který měl v té době již 3. stupeň Reiki a mohl Reiki posílat na dálku a náš společný mistr Reiki paní Janka Skálová.
Ve čtvrtek ráno přijel specialista na tuto nemoc doktor z Prahy. Když dcerku odkryli nevěřili vlastním očím, otoky byly pryč a po hematomech ani stopy, naštěstí měli vše nafoceno.
Dcerka byla z JIP převezena na normální pokoj a v sobotu propuštěna domů, takže místo 4-6 týdnů pouhých 6 dní. Od té doby nemá jakékoliv následky.
                                                                                        Michal N.

 

Sepse

Kamarádky syn 3 roky dostal otravu krve (celková sepse), byla nutná lumbální punkce. Po lumbální punkci trpěl strašnými bolestmi, zvracel, měl teploty. Jeho matka mi volala a já se zrovna vracel z Prahy, domluvili jsme se, že jakmile dorazím z Prahy vyzvednu kolegu, taky Reikaře a společně uděláme na místě terapii Reiki.

Když jsme přijeli, udělali jsme asi 20 minutovou terapii Reiki. Chlapec se zklidnil a usnul. Druhý den ráno mi jeho maminka volala, že se od rána směje a zpívá si. Po vizitě byl přeřazen z JIP na normální pokoj a po pár dnech pozorování propuštěn.